Haber

İzmir’de köpeği yakarak öldüren sanık serbest bırakıldı

İzmir’in Seferihisar ilçesinde bulunduğu kulübeyi yakarak köpeği öldürmek suçundan yargılanan sanık tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Seferihisar 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık O.FB, Ses ve Peyzaj Bilgi Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Davada, köpeğin sahibi Furkan Pınar ile tarafların avukatları hazır bulundu. Duruşma basına ve dinleyicilere kapalı gerçekleştirildi.

Duruşmada olayın tanıkları dinlenirken, Antalya ve İzmir Barosu ile Seferihisar Doğa ve Hayvanları Koruma Derneği’nin davaya katılma talepleri kabul edildi.

Sanık ve avukatının tutuksuz yargılanma talebini kabul eden hakim, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı 19 Ocak 2023’e erteledi.

Öte yandan, duruşmanın ardından bazı sivil toplum kuruluşu üyeleri Seferihisar Adliyesi önünde toplanarak eylemi protesto etti.

Etkinlik

Seferihisar ilçesinde 13 Ekim’de demir kafesli bir kulübenin yakıldığı ve içindeki köpeğin öldüğünün belirlenmesi üzerine yürütülen soruşturma kapsamında Ö.FB gözaltına alınarak tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu