Teknoloji

Google’ın ChatGPT Rakip Yapay Zeka Aracı Bard Avrupa’da Yasaklandı

Her geçen gün gelişen yapay zeka alanındaki ChatGPT’nin başarısını gören Google, rakibi chatbot’u 21 Mart’ta piyasaya sürdü.” ozan”, sohbet botu 180’den fazla ülkede kullanılabilir.

Ancak Bard, piyasaya çıktığından beri Avrupa Birliği’nde büyük duvarlarla rekabet ediyor. Ayrıca İrlanda Bilgi Savunma Komisyonudurumu daha da endişe verici hale getiren yeni bir karar aldı.

Bard’ın Avrupa Birliği’nde vizyona girmesi bir süre ertelendi!

Google, Birlik’te geçerli olan yapay zekalı chatbot Bard’ın Avrupa Birliği’nden ayrıldığını duyurdu. yeni düzenlemelere uyum için ertelenmiştir.Bu gecikmenin arkasında İrlanda Bilgi Saklama Komisyonu’nun nihai kararı yatıyor.

Komisyon kısa bir süre önce Google’ın Bard’ın kullanıcıların mahremiyetlerini nasıl koruyacaklarına dair yeterli bilgiye ulaşamadıklarını söz vermişti. Kullanıcı adlarının, e-posta adreslerinin ve IP adreslerinin nasıl toplanıp kullanılacağına dair bahisleri vurguladı.

Ayrıca, Bard’ın toplanan bilgileri amaçlı reklamcılık gibi amaçlara hizmet etmek için kullanmasının nasıl engellenebileceğine dair başka bir şüphe konusu açtı. Bard’ın AB’de yayınlanması için Şu anda olası bir tarih de belirlenmedi.

Bard’a bu konuyu sorduğumuzda “VPN kullanın” tavsiyesini veriyor:

“(…) O zamana kadar Avrupa Birliği’ndeyseniz ve Bard’ı kullanmak istiyorsanız, Bard’ın kullanılabildiği bir ülkenin sunucularına bağlanmak için bir VPN kullanabilirsiniz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu