Haber

Bursa’da kayıp yaşlıyı arama çalışmaları sürüyor

Bursa’da Uludağ’ın yamaçlarını çıktıktan sonra haber alınamayan yaşlı adamı arama çalışmaları 13 gündür sürüyor.

Yıldırım ilçesinde kayalık ve ormanlık alanda kaybolan “Otçu Kadir” lakaplı Kadri Fidan (74) için çalışmalarını sürdüren ekipler, rastgele bir buluntuya rastlayamadı.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), İHH Arama Kurtarma Bursa, Yıldırım Belediyesi Arama Kurtarma, Osmangazi Belediyesi Arama Kurtarma, NAK Arama Kurtarma, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Kayıp Şahıslar Bürosu ekiplerinden oluşan yaklaşık 50 işçi, arama çalışmalarına katılıyor. Saha araştırmalarında eğitimli bir köpek de kullanılmaktadır.

Zeyniler Mahallesi Muhtarı Nihat Ülker, gazetecilere yaptığı açıklamada, mahallenin alt kısmındaki Buzluca Vadisi’nde arama çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

3 kez de çalışmalara katıldıklarını belirten Ülker, bölgedeki mağaralara da baktıklarını ancak herhangi bir ize rastlamadıklarını söyledi.

Bu kişiyi tanımadıklarına işaret eden Ülker, “Bir günlüğüne dereye gelen vatandaşlar var, biliyordu, biliyordu. Sosyal medyada ‘Otçu Kadir’ lafını duyduk. Yönleri genelde geliyor Kaplıkaya Deresi’nden geliyorlar ve bu şekilde yukarı çıkıyorlar. Burası hazine avcılarının da uğrak yeri.” söz konusu.

1 Haziran’da Kaplıkaya mevkiinden 3 arkadaşıyla birlikte Uludağ’ın yamaçlarına doğru yürümeye başlayan Kadri Fidan, bir süre sonra arkadaşlarından ayrıldı. Fidan’ın dönmediği ihbarı üzerine AFAD ve sivil toplum kuruluşlarına bağlı arama kurtarma ekipleri çalışma başlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu