Teknoloji

Apple efsanesi Jony Ive’ın son çalışması: Yeni İngiliz kralı Charles için yeni logo tasarladı

İngiliz Kraliyet Ailesi’nin internet sitesinde yer alan yeni bir sayfaya göre, Jony Ive ve tasarım firması LoveFrom, Kral III. Charles’ın taç giyme töreni için yeni bir amblem tasarladı. . Amblem, hükümdarın Mayıs ayındaki taç giyme törenini çevreleyen şenliklerde ve resmi taç giyme törenlerinde kullanılacak.

Amblemle ilgili bir açıklamada şunu söyledim: ” Bu olağanüstü ulusal etkinliğe katkıda bulunabilmek büyük bir onur ve ekibimiz bu işten gurur duyuyor.dedi ve ekledi: Tasarım, Kral Charles’ın gezegene, doğaya olan sevgisinden ve doğal dünyaya duyduğu derin ilgiden esinlenmiştir.

Amblem, baharın memnun iyimserliğini yansıtıyor ve Birleşik Krallık için yeni bir çağın başlangıcını kutluyor. Bu doğal formların nazik alçakgönüllülüğü, hem neşe veren hem de bu olayın derin değerini kabul eden bir amblemi tanımlamak için ortaya çıkıyor.

Taç giyme amblemi aslında Ive ve LoveFrom’un Kral Charles için yaptığı ilk çalışma değil. Tasarım firması ayrıca 2021’de o zamanki Galler Prensi ile ortaklık kurarak özel şirketlerin sürdürülebilirlik çabalarını takdir etti. Terra Carta amblemini de tasarlamıştır.

2012’de Kraliçe II. Elizabeth tarafından şövalye ilan edilen Ive, 2019’da LoveFrom’u kurmak için Apple’dan ayrıldı. ferrariVe Airbnbmüşterilerle çalışmak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu